След взривовете край Гара Елин Пели30 къщи имат щети, но както винаги и както повеляват българските традиции, мераклиите да източат държавни парици са доста повече.
Крайната цифра засега не била ясна, но вървял оглед на всички къщи. Проверките се затруднявали поради факта, че имало необитаеми сгради и такива, чиито собственици живеели в София и рядко посещавали родния си край.
Освен това се повтаряла ситуацията като при земетресението в Стражица от декември 1986 г., когато десетки местни се опитали да ремонтират домовете си, вписвайки в протоколите по-големи щети от направените от бедствието.
„Няма как да подминем факта, че имаше някои опити да се впишат стари щети. Някои хора искаха вследствие на тази трагедия и извънредна ситуация да си направи ремонт на къщата, което ние няма да позволим”, категоричен бе в изявленията си за медиите кметът на община Елин Пелин Ивайло Симеонов.
Кметът призова да се обърне внимание на разпилелите се пиратки и пиротехника в близост до складовете и апелира хората, които ги видят, да не ги пипат с ръце, а да се обадят на 112. Общинарите направили табели, с които уведомявали гражданите да не докосват съмнителни вещи и да не ги местят в контейнерите за боклук.
По негови думи в справянето със ситуацията институциите са работили изключително професионално, като единственият проблем е било стартирането на българския вариант на програмата „Алерт”. Вторият есемес, подаден към системата, предизвикал хаос в хората и леко затруднил работата на специалистите.
българи – ненужна никому дефектна биомаса,която само тежи на планетата
Ами както знаем рибата се вмирисва от главата,така е и при хората.Гледат как управляващите крадат и правят като тях.