Най-сетне! Конституционният съд поряза „съдебната реформа“ на ПП-ДБ

10 9 181

Конституционният съд (КС) отмени частично поправките в основния закон, приети през декември 2023 година по инициатива на ПП-ДБ и лично на дезертиралия от властта Христо Иванов. Като противоконстиционни и невалидни са обявени голяма част от текстовете, свързани със съдебната реформа, но промените, свързани със служебното правителство остават.

Така Конституционният съд поряза малоумните ръчкани в конституцията на брокерите ПП-ДБ, пробутани в миналия парламент.

Реклама

Конституционният съд, обаче, поряза президента Румен Радев, защото остави „съкратения лист” за избор на служебен премиер. Все пак има достойни магистрати и в КС – против орязването на правомощията на държавния глава са били съдиите Павлина Панова, шефка на КС, Мариана Карагьозова-Финкова, Таня Райковска, Атанас Семов, Янаки Стоилов и Соня Янкулова. Те приемат, че лимитирането на служебен премиер е противоконституционно. 

Не така обаче мислят съдиите Константин Пенчев, Филип Димитров, Надежда Джелепова, Красимир Влахов, Борислав Белазелков и Десислава Атанасова, които  приемат, че списъкът от 10 човека, между които държавния глава да избира служебен премиер  не е  противоконституционно.

12-те най-висши съдии у нас в четвъртък сутрин са подписали 200-те страници мотиви.

10 Коментара
  1. Истина казва

    Вместо да му извадите очите, му изписахте вежди Така той няма да поема отговорност за издънки на правителството Така става когато нямаш акъл а имаш претенции

  2. Истина казва

    Вместо да му извадите очите, му изписахте вежди Така той няма да поема отговорност за издънки на правителството Така става когато нямаш акъл а имаш претенции НАЙ ГОЛЕМИТЕ ОТКЪДАЦИИ СТЕ ОТ ТОЗИ САИТ

  3. слифка-миризливка казва

    яжте ми дъртата рапрана кутка мишленца

  4. многознайко казва

    Погледнете ги бе-дет казваше Тренчев-притоплени мъртъвци.Да не говорим колко са наясно с правото.Каквато държавата-такъв и КС.Ако съм на Радев-ще им разкажа играта.Тъпаци прости от КС-половината от списъка не стават поради несъвместимост-защо поне с това не се съобразихте.Останалите са с акъла на Главчев.Дано в близко време и вас ви закрият,като абсолютно некомпетентни и консуматори на благинки и големшки заплатки.

  5. Станислав БАЧЕВ казва
  6. закривай казва

    Където се появи купената миризливка Деса пиши го бегало и в канала за оттичане. КС е тотално компрометиран, а сега видяхме и че е корумпиран. Конфликт на интереси за тия няма ли или очакват морал от боковата ПДП?!

  7. ИСТИНАТА казва

    Ето ЗАЩО,Деси бе СПУСНАТА ТАМ !? НАРОДЕ????

  8. Тапчакурофф казва

    Тие се осраъ

  9. Асена казва

    Така е.Тя няма нито достойнство,нито морал.А влезе в КС като човек на Пеевски.Жалка креатура.

  10. alekseevyxa казва

    Искате луд сeкc за 3 чaса, силна еpeкция, продължителна липса на еякyлация и повишен тeстостеpон! Сега е възможно и бeзoпасно, лично го изпpобвах! И прочетох за този метод тук:– https://use.my/woodman

Оставете отговор

Вашият електронен адрес няма да бъде публикуван.