Narod.bg беше пръв: „Величие“ влиза! ДПС разкова ПП-ДБ

3 11 239

Партия „Величие“ влиза в новото Народно събрание според данни от 65% паралелно преброяване на гласовете на агенция „Галъп“. Новината обяви по-рано днес Narod.bg, въпреки социолозите, които мълчат.

Партията взема 4,4% от гласовете, показват данните.

Реклама

Първи са ГЕРБ с 24,5% от гласовете. На второ място е ДПС с 15,8% от гласовете. А ПП-ДБ остават трети с 15 процента.

„Възраждане“ има 14,3%, а БСП – 7,8 на сто. ИТН е с 5,9%.

В мандати това означава, че ГЕРБ имат 67 места от 240 депутата. ДПС ще е с 43 народни представителя, ПП-Дб с 41, а „Възраждане“ ще е с 39. 22-ма ще са представителите на БСП, ИТН ще има 16 места. А новоизлюпеното „Величие“ ще има 12 депутата.

3 Коментара
  1. Бай Ставри казва

    А, „народ.бг“, ВЛИЗА ли?!

  2. Manfred Weber казва

    Оня дебелия от Банкя преля малко „МАЗНИНКА“ на другия Марков дебелак дето НЕ може да направи 5 лицеви и 3 коремни преси

  3. vadimka казва

    Разпродажба! Преносимият мини климатик охлажда, овлажнява и освежава. Безшумен и преносим, можете да го вземете на работа или на плажа, перфектно и бързо охлажда стаята. Много хубава цена:–- https://use.my/arctik

Оставете отговор

Вашият електронен адрес няма да бъде публикуван.