Безобразията в Университета за национално и световно стопанство (УНСС) с незаконната титла на проф. д-р Даниела Кох-Кожухарова от катедра „Чужди езици и приложна лингвистика“ добиха нови измерения с разкрития от прокуратурата, останали без последствия дори от ръководството на ВУЗ-а, поне засега, научи Narod.bg.
Ако се питате защо образованието от години тенденциозно затъва все по-дълбоко и дълбоко в бездната на неграмотността, ето един от възможните отговори – оказва се, че държавното обвинение признава, че „професорката” е изпитала студент, докато той се намирал на 100 км от София и УНСС – в района на град Рила…
Вече писахме за драмата с Кох-Кожухарова, над която опъват чадър както ръководството на ВУЗ-а, така и ротационният министър на образованието Галин Цоков, който за четири месеца бе осъден 2 пъти заради отказа да отвори отново процедурата за повече от спорната професура на Кох-Кожухарова.
Разкрихме още, че очевидец е подал сигнал как маститата преподавателка дала държавен изпит на двама студенти, които дори не са се явили в залата, както е докладвано – срещу 1500 лева.
По казуса минала проверка от прокурор В. Атанасова от Софийска градска прокуратура, като Narod.bg целенасочено публикува част от прокурорското постановление и жалбата срещу него, за да станат ясни както нарушенията, така и чадърът над „професорката”.
Даваме гласност и на показанията на изклинчилите студенти Георги и Ерика, за да се видят всички противоречия в търсене на истината за абсурда незаконен професор да прави кариера в УНСС.
Както вече писахме съществуват обосновани съмнения, че проф. д-р Даниела Николаева Koх – Кожухарова от катедра „Чужди езици и приложна лингвистика“ в УНСС е получила титлата в нарушение на закона.
Освен това съществува свидетел, който твърди, че Кох-Кожухарова е взела нерегламентирано 1500 лв., за да постави положителни оценки на двама студенти – Ерика Николаева Николова и Георги Йорданов Тодоров, на държавния изпит по испански език през юли 2023 г., без те да са се явили на устния изпит.
Оказва се, че в деня на изпита Георги Тодоров е бил в района на Благоевград и по-точно в родния град Рила, което прави невъзможна неговата поява на изпит в София, което е доказано с камерите на АПИ, засекли колата му, която „само аз карам”.
Въпреки това прокурор В. Атанасова от Софийска градска прокуратура не вижда причина да образува досъдебно производство срещу Кох-Кожухарова за получаване на рушвет срещу оценка…
И друго – след като е доказано с камерите на Агенция „Пътна инфраструктура”, че Георги не е бил в София по време на изпита, а има положителна оценка, Кох-Кожухарова не трябва ли бъде ли уволнена, както налага чл. 58а от Закона за висшето образование, а именно:
Чл. 58а. (Нов – ДВ, бр. 60 от 1999 г., в сила от 02.07.1999 г.) (1) Член на академичния състав или на останалия персонал на висшето училище подлежи на дисциплинарно уволнение, ако умишлено извърши някое от следните нарушения:
1. постави изпитна оценка без да е проведен изпит;
2. изпита и постави оценка на лице, което няма право да се яви на изпит при него;
3. (изм. – ДВ, бр. 48 от 2004 г.) издаде документ от името на висшето училище, на негово основно звено и/или филиал, който невярно отразява завършени етапи в обучението на студент, докторант и специализант.
(2) Процедурата за установяване на нарушенията по ал. 1 се определя от правилника за дейността на висшето училище.
(3) (Изм. – ДВ, бр. 101 от 2010 г.) Член на академичния състав, за който е доказана по установения ред проява на корупция, се уволнява дисциплинарно. (https://lex.bg/laws/ldoc/2133647361)
Дали пък близостта на пишман професорката до Екатерина Богомилова, опасно близката до ректора проф. Димитър Димитров главна асистентка, не е причина за чадъра от ръководството на ВУЗ-а?
Не на последно място стои въпросът след колко пъти още трябва да бъде осъден министър Галин Цоков, за да отвори процедурата ѝ за получаване на професура при положение, че дори Комисията по образование в Народното събрание му е наредила да реши случая законосъобразно, което той продължава да не прави?!
За да е пълен кошмарът Narod.bg разполага с отговора на Национален център за информация и документация (НАЦИД), , че Кох-Кожухарова е изключена оттам. Дни по-късно, обаче, УНСС я връща през главата на НАЦИД. Благодарение на незаконната си титла „професорката” Кох-Кожухарова даже журира в Нов български университет и дори в Софийския университет „Климент Охридски“.
А не е ли това смисълът на изключването от НАЦИД – да не може да журира, след като не отговаря на критериите. В такъв случай е много любопитно да се провери доколко са законосъобразни становищата ѝ като член на журита и как се отразява това на кандидатите, на които журира?
Очаквайте продължение
Протест пред Народното събрание в гр. София
https://www.youtube.com/watch?v=1R7sqOMG9tQ
И къде е тук новината?
70% (някъде, всички) от преподавателите из университетите са назначени по роднинска, приятелска или партийна линия. За три години във Варна преподавах като хонорован в 4 университета и имам детайлни впечатления. Ако нямаш връзки, нямаш никакъв шанс ако ще да си бог в специалността си. Е, може и да кешираш.
Тази професорка я защитава ректора Д.Димитров, естествено. Иначе , ако не му е мила да й е отрязъл главата. Него пък го укрива министъра на образованието, по повод подадените сигнали срещу него за плагиатство.
Що бриснахте комЕнта за антроположката, Ъ?
Смях, малей, малакът на пенджабската биволица Ирен Кръстева бил етнически българин… С хубавката фамилийка Пеевски, т.е. Нециганов.
Нали знаеете вече какво значи PAYO (исп.) – индо-испано-марокански циганин, който решил да се самоопредели като нециганин. Европейско-индийския е Гаджев от гадже/гаджо.